تیغه فولادی

تیغه فولادی مدل برقی پانچ ایران
تیغه فولادی مدل برقی پانچ ایران

تیغه های فولادی از جمله بهترین تیغه های است که برای درب کرکره برقی استفاده می شود. از لحاظ ظاهری تیغه های کرکره برقی فولادی تک جداره، ظاهری متفاوت با تیغه های کرکره برقی آلومینیومی دارند. تیغه های فولادی تک جداره با ضخامت بیشتر از تیغه های دوجداره به روش رول فرمینگ تولید می شوند.

 تیغه فولادی
موارد مهم در مورد تیغه فولادی

تیغه های کرکره پانچ به تیغه های کرکره گفته می شود که در سطح آنها سوراخ های دایره ای، مربع، مستطیل شکل و … ایجاد شده. تا نور بتواند از تیغه های درب کرکره عبور کند در تیغه های آلومینیومی امکان پانچ کامل تیغه وجود ندارد. چرا که در صورت پانچ عرض کل تیغه، امکان پاره شدن تیغه بر اثر فشار وجود دارد. اما در تیغه های فولادی تک جداره، امکان پانچ کل عرض تیغه وجود دارد که این پانچ کلی را فول پانچ می نامند. کرکره های فولادی که به صورت سوراخ دار پانچ شده اند یکی از زیباترین و خاص ترین محصولات می باشد. افزایش زیبایی نمای بیرونی، بالا بردن سطح ایمنی از جهت نمایش فضای داخل، بالا بردن سطح تبلیغاتی ویترین های داخلی به جهت مشخص بودن نمای داخلی از مزایای این نوع کرکره فولادی می باشد ضمنا در محل هایی که نیازمند تهویه حتی در صورت بسته بودن درب می باشند از این مدل کرکره می توانند استفاده کنند.

تیغه کرکره تک جداره فولادی گالوانیزه
تیغه کرکره تک جداره فولادی گالوانیزه

شکل اولیه این نوع کرکره هابا استفاده از یک دستگاه فرمینگ که موجود بود که با استفاده از آن ورقه های گالوانیزه را به صورت تیغه مناسب کرکره تبدیل میکرد:
به مرور زمان دچار زنگ زدگی می شوند
امکان دارد که رول شدن دهنه کرکره به صورت کج و نا صاف انجام شود
کیفیت رنگ پایینی دارند

تیغه فولادی دوجداره
تیغه فولادی دوجداره

کرکره فولادی عایق بندی شده با سیستم دو جداره و مواد عایق بندی شده در داخل. این عایق حرارتی و صوتی بهینه است. استفاده از پروفیل های دارای بخش تقویت شده به افزایش سختی و مقاومت در برابر پرده کمک می کند.
استفاده از انواع مختلفی از مواد تولیدی و انواع مختلفی از مواد عایق بندی شده ، سیستم را برای هرگونه نیاز به عایق ، همچنین برای دمای بالا و همچنین در نصب و راه اندازی در محیط های خورنده جو مناسب می کند.

کرکره فولادی | کرکره فول پانچ | کرکره شفاف | کرکره سوراخ دار